Vērtīgs ceļvedis topošajai un jaunajai māmiņai
Ikdienas atgādinātājs, ka rūpes par bēbīti sākas ar rūpēm par sevi.
Vizuāli skaista un informatīvi bagāta rokasgrāmata.
Dienasgrāmata, kas glabās atmiņas par gaidību laikā piedzīvoto un izjusto.
Vai zināji, ka apmēram 50-80% sieviešu piedzīvo pēcdzemdību skumjas un 10-20% piedzīvo pēcdzemdību depresiju? Lai gaidību un pēcdzemdību laiku varētu saukt par mierpilnu, tieši mammas labsajūta ir galvenais priekšnoteikums.
Šodien netrūkst dienasgrāmatu, kas iemūžina atmiņas par mazuli: pirmos soļus, pirmās izrunātās zilbes, garumu un svaru. Un ja vēl gaidību laikā līdzcilvēki topošajai mammai par to, kā viņa jūtas, pajautā bieži, tad pēc mazuļa dzimšanas nereti uzmanības centrā nokļūst bēbītis, mammas veselībai un labsajūtai pievēršot daudz mazāku uzmanību.
Tomēr, lai bērniņš būtu laimīgs, viņam vajadzīga laimīga mamma.
Ko darīt, ja gaidību laikā ir daudz pretrunīgu emociju? Kā stiprināt attiecības ar savu partneri gaidību laikā un "nepazaudēt" viņu pēc mazuļa piedzimšanas? Kā stress ietekmē topošo mammu un bēbīti? Kas ir dūla un PEP mamma, kādu atbalstu viņas var sniegt? Svarīgākais par zīdīšanu, bēbīša miegu un raudāšanu. Kādi ir medicīniskie izmeklējumi gaidību laikā? Kā mainās sievietes ķermenis gaidību laikā un kādu lomu spēlē hormoni? Un vēl daudz citu praktiski noderīgu padomu!
Ko par grāmatu saka citi?
Gaidot bērniņu, topošajiem vecākiem rodas daudz jautājumu, ir neskaidrība un apmulsums. Madaras Pauzeres grāmata būs droša pavadone topošajām mammām (jā, arī tētiem) ikdienā – no mazuļa gaidīšanas sākuma līdz brīdim, kad viņš jau paaudzies. Kas notiek ar manu ķermeni? Ko es jūtu? Kā jūtas mans partneris? Kas mums būtu jāpārrunā, gaidot mazuli? Kā iekārtot vidi bērniņam? Izdevumā apkopotas dažādu nozaru speciālistu koncentrētas atbildes uz šiem un citiem topošo vecāku jautājumiem, ieteikumi, norādītas interneta vietnes, kur var meklēt papildu informāciju. Atvēlēta vieta arī topošās un jaunās mammas pārdomām, jautājumiem, atziņām. Grāmata var būt skaista un praktiska dāvana topošajiem vecākiem un brīnišķīga piemiņa, kas atgādinās par laiku, kad ģimenē ienāca bērniņš.
Diāna Zande, psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā terapeite, vecāku skolu lektore
"Mammas sajūtu dienasgrāmata" var palīdzēt mammām ne tikai mierpilni piedzīvot gaidību laiku, bet arī rūpīgi sagatavoties jūtīgajam pēcdzemdību posmam. Man patīk, ka Madaras sagatavotajā grāmatā vari dalīties ar sajūtām, pārdomām, vienlaikus it kā iesaistoties sarunā ar zinošiem speciālistiem un atbalsta personām, kas devušas vērtīgus ieteikumus katram grūtniecības, pirmsdzemdību un pēcdzemdību posmam. Un meditācijas! Madara savā patīkamajā, siltajā balsī ierunājusi iedrošinošas un atslābinošas meditācijas. Es tiešām apbrīnoju, cik vienkārša un tajā pašā laikā piepildīta ir šī mazā grāmatiņa!
Elīna Kļaviņa, PEP mamma, biedrības "Tēvi" valdes locekle
Grūtniecība ir skaista un grūta vienlaikus. Saviļņojums mijas ar bailēm, zināmais ar nezināmo. Grāmata ir lielisks palīgs, lai izietu cauri grūtniecības laikam- gan mierpilnāk justies gaidot bērniņu, gan emocionāli nobriest pārmiņām un dzīvei ar bērniņu uz rokām. Mammas vislabāk jūt, kas viņai un bērniņam nepieciešams. Madarai izdevies piesaistīt iejūtīgu un profesionālu komandu, lai dotu māmiņai paļaušanās un uzticēšanās izjūtu savam ķermenim un emocijām!
Dr. Laura Valaine, psihoterapeits.
RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedra
Par autori
Grāmatas autore Madara Pauzere ir žurnāliste, redaktore, izdevumu “Bērniņu gaidot”, “Mūsu zīdainis”, “Mūsu bērns. 2–3 gadi” veidotāja, projekta “Izaugt Mīlestībā” radītāja. Arī divu brīnišķīgu puisēnu - Teodora (6 gadi) un Gusta (jaundzimušais) mamma. “Šī grāmata tapusi, balstoties personīgajā pieredzē, proti, ko man kā topošajai un jaunajai mammai bija svarīgi uzzināt, piedzīvot, izjust. Dalos ar to, kas ļoti noderējis man pašai.”